Levné ubytování v Plzni

Máte namířeno do Plzně nebo nejbližšího okolí? Potřebujete nutně ubytování? V Plzni najdete celou řadu ubytovacích zařízení různých kategorií a standardů – stačí si jen vybrat. Poradíme Vám.

Plzeň patří k největším městům České republiky. Žije zde přes 170 000 stálých obyvatel, což z Plzně činí čtvrté největší město u nás. Pokud se k tomu připočtou ještě četní turisté a ostatní návštěvníci města plus studenti, kterých je zde díky vysokému školství také mnoho, pak může mít město i přes dvěstětisíc obyvatel. Proto není divu, že v Plzni najdete také množství ubytovacích zařízení. Pokud hledáte ubytování v Plzni, čtěte dále.

Levné ubytování v Plzni – Hostel v Plzni

Mezi nejlevnější typy ubytování patří hostel. Tento typ ubytovny je založen na co nejnižších nákladech na jednoho ubytovaného – sociální zařízení jsou obvykle společná a v nejlevnějších hostelech se spí společně s ostatními na zemi na vlastní karimatce a ve svém spacáku. Jiné hostely nabízejí lehátka anebo pokoje pro více osob. Pokud nehledáte velké pohodlí, klid a soukromí a zároveň Vám jde o co nejnižší cenu za ubytování, je hostel tím pravým řešením.

Levné ubytování v Plzni – Hotel nebo penzion v Plzni

Pokud však chcete bydlet v pokoji sami, vydejte se do hotelu nebo penzionu. Většina hotelových zařízení nabízí sociální zařízení pro každý pokoj zvlášť, jen ty levnější mají sociální zařízení společné pro všechny, případně společné pro dva sousedící pokoje.

hotelu či penzionu máte jistotu, že budete spát v posteli s povlečením a peřinou, takže spacák není nutný. Najíst se můžete v hotelové jídelně nebo využít domácí kuchyně penzionu, ale protože Plzeň je velké město se spoustou služeb, určitě si můžete najít restauraci dle vlastního výběru. A pokud chcete ušetřit, můžete si udělat vlastní jídlo. V hotelu bývají k dispozici společné kuchyňky a lepší hotely mají kuchyňský koutek s ledničkou na každém pokoji.

Levné ubytování v Plzni – motel nebo auto camping v Plzni

Chystáte se na cestu do Plzně autem? Pak určitě oceníte, když najdete ubytovací zařízení, kde nebude problém s parkováním Vašeho auta nebo caravanu. V takovém případě hledejte motel nebo auto camping. Zatímco motely představují ubytování ve standardu hotelů, auto campingy většinou nabízejí chatky, vedle které si své auto zaparkujete, případně nabídnou parkovací místo pro Váš obytný vůz.

Lepší chatky mají vlastní sociální zařízení, avšak u většiny auto campingů platí, že sociální zařízení je pro všechny společné. Kuchyňský kout a ledničku najdete v modernějších chatkách také, takže jíst můžete z vlastních zásob, anebo se spolehnout na jídelnu, kterou ve většině auto campingů také provozují.

Levné ubytování v Plzni – vysokoškolské koleje v Plzni

Pokud budete v Plzni studovat na vysoké škole, určitě využijte možnost bydlet na kolejích, které většinou nabízejí ubytování v blízkosti školy. Koleje jsou zpravidla nabízeny především studentům prvních ročníků a teprve pak přicházejí na řadu vyšší ročníky.

Některé koleje nabízejí cenově příjemné ubytování i pro veřejnost, zvláště o letních prázdninách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20473 (magazinplzen.cz#7)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat