Svatební fotograf Plzeň

Fotky ze svatby jsou nástrojem k uchování krásných vzpomínek. Proto výběr správného fotografa musí být zohledněn a věnován mu správný čas. Nepodcenit tuto skutečnost se zaručeně vyplácí.

Svatební fotograf Plzeň

Pokud Vás čeká slavnostní den, den svatební, zvažte možnost, že byste využili služeb profesionálního fotografa. U profesionálního fotografa máte nejen jistotu, že snímky budou kvalitní, ale navíc má profesionál cit pro kompozici, to správné aranžmá, kdy využívá jedinečnosti světla a stínu, a vystihne neopakovatelný moment pro pořízení snímku. Plánujete-li svatbu v Plzni nebo přilehlém okolí, pak můžete oslovit zkušenou svatební fotografku, paní Lucii Štálovou.

U námi doporučené svatební fotografky můžete požadovat tyto služby :

- fotografování novomanželůSvatební fotograf Plzeň

- domluvení místa pro novomanželské fotografie

- fotografování hostiny

- předsvatební přípravy

- focení také v místě bydliště

- fotografování dětí

**- glamour
**

- portréty

- retuš

Budete-li spokojeni s fotografiemi svatebního dne, můžete se posléze domluvit i na další zakázce. Mít tak vlastně profesionálního rodinného fotografa jistě není k zahození.

V případě, že byste se chtěli dohodnout na konkrétní službě, pak můžete paní Štálovou kontaktovat:

Na co se připravit

Už to tak bývá, že počasí je nevyzpytatelné a může tak dojít snadno k tomu, že zruší jednoznačně vaše plány na pořízení svatebních fotografií za slunečného počasí a pod modrou oblohou. Bohužel tak už to někdy bývá a s tím je potřeba se smířit. Jsou sice dny v měsících, které jsou pravidelně příliš teplé, nebo naopak chladnější, deštivé počasí, a podle toho pak třeba i vybrat datum svatby, není možné se na to stoprocentně spoléhat. Kdykoliv se může objevit mráček a z něj zapršet tzv. štěstí. A s tím je potřeba se smířit.

Když přípravy na váš velký den vrcholí, je potřeba mít připraveného i fotografa a také na samotné focení se připravit. Většina snoubenců počítá s krásným, slunným počasím a oblohou bez jediného mráčku. Jenže ne každému se to může vydařit a i když vám bude na svatbě pršet a svatebčané vás uklidňovat, že vám prší tak zvané štěstí, pak rozhodně nebudete nadšení z toho, když budete muset své plány na focení dost podstatně změnit.

I když bude pršet, dají se dělat snímky venku

Proto je nutné mít v záloze na focení i variantu, kdy bude pršet a nebude tak možno pod širým nebem, na trávníku a v přírodě tvořit skvělé svatební fotografie. Najděte si místa, která jsou zastřešená, i tam mohou vznikat perfektní snímky, které vám budou známí zdravě závidět. Neberte tedy déšť jako neštěstí, prohru, ale buďte na něj připraveni. Znáte pořekadlo, které praví, že štěstí přeje připraveným. A v tomto ohledu je to velice podobné. Pokud se připravíte na to, že vám prostě ve svatební den bude pršet, pak nebudete rozladění, až tak nastane a svatbu si užijete i tak. O to větší překvapení pak bude, když bude nádherný slunečný den.

Svatební fotograf Plzeň

Snímky předem Plzeň

Někdy se dokonce, pokud se počítá s tím, že bude pršet, pořizují snímky ještě před obřadem. Má to pár výhod, ale je to podivné a pro ty, co si potrpí na tradice a důvěřují pranostikám, se tato varianta zamlouvat nebude. Ještě před obřadem tak provést fotky, na kterých jste jako šťastní partneři má i své výhody. Tak například máte čerstvý make-up i účes, takže nejlepší doba na focení. Dále pak nejste uhonění během svatebního dne, a vypadáte skvěle. A co je vůbec důležité i pro svatebčany, že nemusí na novomanžele dlouho čekat. Většinou se totiž po obřadu a slavnostním obědu snoubenci, v daném okamžiku tedy novomanželé sbalí a jedou se fotit. Předem pořízené fotografie tak celý proces usnadní a novomanželé nemusí ze svatby odjíždět. Záleží na tom, na kolik je** svatba** naplánovaná a jaké jsou tradice. Ty nemusí fotografie předem dovolit.

Jaký druh fotografií zvolit?

Dnešní moderní technologie dovolí doslova divy. Volit je tak možné nejen z tradičních fotografií, ale i různě tónovaně laděných. Například černobílá fotografie je doslova zázrak, často se také snoubenci uchylují k sépiové, nebo jiným barevným provedením. Možností je skutečně mnoho, krásné a zajímavé je i zvolit černobílou fotografii s barevnými prvky, například pouze barevná svatební kytice apod. Možností je skutečně mnoho. Čerpejte z internetu, ale i zkušeností přátel a známých. Je mnoho možností a jistě najdete to, co je pro vás jako dělané.

Jaké fotografie se fotí?

Záleží také na druhu samotné fotografie, tedy nejen barevné provedení, ale o jaký se jedná typ svatební fotografie. Co se tedy svateb týče, používají se hlavně tři typy focení, fotografií. Tím základním jsou** tradiční fotografie**, skupinové, ale i snímky všech svatebčanů. Tradiční jsou klasické fotografie, kdy se všichni seřadí, seskupí a fotograf je ještě poupraví a fotí se zepředu. Jde o zachycení fotky, na které se pak všichni hledají a diskutují. Je potřebné, aby bylo vidno, kdo v ten slavný okamžik na svatbě byl. Možno je však takovou skupinovou fotografii vyfotit i modernějším způsobem, než na schodech před obřadní síní a to na prostranství, seřadit svatebčany třeba do tvaru srdce a novomanžele umístit doprostřed. Vypadá to skvěle a svěže.

Svatební fotograf Plzeň

Ilustrační fotky Plzeň

Dalším typem fotografií, které se používají, jsou tak zvané ilustrační fotografie, které zachycují atmosféru celého dne. Fotí se detaily svatby, jako snubní prstýnky, velice často svatební boty, detail kytice aj., také se zachycují krajiny, příroda, budovy, vítr, pokud je přítomen a další. Tyto fotografie mají za úkol připomenout pravou atmosféru celého dne, jak by je běžná lidská paměť nedochovala. Většinou se jedná o velice zdařilé snímky a lidé je mají v oblibě stále více.

Módní fotografie Plzeň

V poslední době se módní fotografie staly součástí běžného focení novomanželů. Již nestačí pouze přijet do ateliérů, nastavit se spolu s družičkami, rodiči a svědky, jak tomu bylo dříve. Dnes se fotí skutečně zajímavé a někdy velice poutavé snímky. Důležité je prostředí, a také to, jaké je přání novomanželů. Již se nedívají jen do objektivu, ale společně se podílí na příběhu, který je z fotek možné vyčíst.

Na co si dát pozor

V zápalu jakési nevyhlášené soutěže se často snoubenci snaží udělat co nejzajímavější a nejpoutavější fotky ze své svatby. A tak dochází k tomu, že jako kulisy slouží houpačky, hřiště, třeba i adrenalinové zážitky, ale kde je nutné trochu zvolnit a zvážnit, je voda. Často totiž chtějí mít novomanželé romantiku na lodičce při západu slunce, jenže nalodit se do malé kocábky v těžkých svatebních šatech nemusí skončit dobře a spíše pro pláč. I bez plavení se po vodě se dá zachytit romantický snímek.

Svatební fotograf Plzeň

Cena fotografa – co zahrnuje

Často se lidé diví nad rozdílem ve službách fotografů, jenže je nutné znát důležitá fakta, jako jsou ta, co skutečně** cena fotografa** zahrnuje a pak také vybavenost samotného fotografa. Dále je nutno zohlednit také samotnou službu – co vše cena zahrnuje. Někteří fotografové totiž již počítají s tím, že fotografie upraví, vloží na disk a pár fotografií vyvolají. To už mají v udané ceně, proto je vyšší, než u jiných, kde je uvedená cena pouze za služby fotografa při focení. Úprava snímků je pak zvlášť, stejně jako další služby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20471 (magazinplzen.cz#34)


Diskuze a zkušenosti

Milada | 03.04.2015 11:13
Re: Svatební fotograf Plze Příjemné vystupování, dokonalá spolupráce, krásné fotografie za příznivou cenu. Doporučuji.

Michaela | 04.04.2015 13:49
Re: Svatební fotograf Plze Doporučuji všem, 100% spokojenost.


Přidat komentář