Profesní a osobní koučink

Chcete-li vést spokojený a úspěšný život, pak je vhodnou možností se obrátit na služby osobního kouče, který vás na cestě za úspěchem rád a cíleně povede. Získáte tím mnohem více, než si myslíte.

Jsou jistě oblasti i ve vašem osobním životě, které byste rádi zlepšili k lepšímu. A je jedno, zda se jedná o osobní vztahy, pracovní úspěchy, nebo vyrovnanost osobnosti. Vše je důležité a má jednoho společného jmenovatele, tím je právě osobní koučink.

Kdo provádí osobní koučink?

Pokud jste o osobním nebo profesním koučinku zatím neslyšeli, pak v tuto chvíli máte možnost. Osobní koučink provádí osobní kouč, který se soustředí na to, aby vedl svěřené osoby k úspěchu ve všech oblastech lidského života. Je to jakoby nastavení svého života, odrazu, aby se člověk viděl, viděl své chování, své chyby, na kterých musí pracovat a naopak se také uměl pochválit a ocenit vlastní úspěch. Dost často se stává, že jsem ve svém nitru k sobě zbytečně moc kritičtí, najednou jsme kritičtí i ke svému okolí. To, co se nám povede, zase trochu povzbudí naše vědomí, ale většinou jen na chvíli, protože se nedokážeme sami nahlas dostatečně pochválit. Když se vám povede něco dobrého, pak se určitě radujte, umějte se ocenit dostatečně. Že to nesvedete? Od toho je právě osobní kouč.

Co přináší osobní koučink?

Nejenže byste si měli více vážit sebe, svých vlastností, ale i své osobnosti, což by mělo jasně a s přehledem vést také k lepšímu soužití s jinými, protože zdravé sebevědomí a vážení si sebe samého vede k obecné harmonii osobnosti a tak se lépe i člověk rozhoduje, mluví, nerozčiluje tak často, umí zodpovědně prosadit své názory a dokáže reagovat efektivněji na výzvy, ale i běžné denní starosti. Lidé, kteří jsou harmoničtí ve svém nitru tak zharmonizují své okolí a lépe se s nimi žije. Což je důkazem o zlepšení mezilidských vztahů.

V čem mohu udělat pokrok?

Naprosto ve všem. Zdá se to možná jako neuvěřitelné, ale pravdou je to, že jakmile se lidé cítí dobře, pak se jim najednou začne dařit. Jak se říká – vrána k vráně sedá, podobným způsobem tedy funguje i koučink osobnosti, který vede k lepší harmonii duše, která je veselá, klidná a přitom příjemná pro okolí, takže přitahuje přátelé, lidé kteří se rádi setkají s příjemnou osobou, než někým, kdo má nemístné poznámky. Nejen v mezilidských vztazích, ale také se dostaví pracovní úspěchy.

Profesní koučink

Oblast koučinku, která se zabývá právě pracovní stránkou, je profesní koučink, který je zaměřen právě výhradně na dění v pracovní sféře. A to jak mezilidských vztazích, vycházení s kolegy, nadřízenými a podřízenými, tak posunutí se dále v práci, na lepší pozici, být v týmu nejlepší, mít a najít si dobrou práci, lepší prací po všech směrech. To je právě účel profesního koučinku. Velké a většinou mezinárodní firmy přišly na to, že potřebují takového kouče pro své zaměstnance a tak aby dosáhly vyššího zisku takovou, poměrně jednoduchou a nenásilnou formou.

Koučink v práci

Každý se potřebuje ve své profesi dále vzdělávat. Pořád se učíme, často pokud se přejde na nový systém, zabuduje se mechanizace, nové technologie se zkouší, také produkty a další možnosti, jak celý systém zmodernizovat. To je potřeba zase prozkoušet, najít si nové metody a zavedené stereotypy tak pohnout kupředu, aby dobře a jasně fungovaly. Z praxe je známo, že jakmile se zavedou nové systémy, pak mají lidé si tendenci často stěžovat, aniž by se zaměřili ihned na to, jak se v novém systému orientovat, jak v něm co nejlépe fungovat, a jak se tedy posunout kupředu. S tím by měl právě pomoci trenér v práci, který takto lidi povede k lepším výsledkům, aby tak neusnuli, jak se říká – na vavřínech a společně se posunuli kupředu a tak celá společnost pro sebe lépe fungovala.

Co se může změnit díky osobnímu koučinku?

Změnit můžeme skutečně hodně, ale asi nejcitelněji se osobní, nebo i profesní koučink dotkne našeho vědomí, našeho myšlení a možnostech, které máme. Lidé sami zpozorovali, že díky osobnímu koučinku se lépe poznali, kladněji reagovali na změny a snáze se jim po takovém osobním koučinku žije. Změní se tak hodně, pokud teda budete chtít, aby se změnilo. Osobní kouč vám nastíní možnosti, které můžete nebo nemusíte dodržovat, držet se jich. To je jen a pouze na vás. Nikdo nesmí být nucen dělat něco, co mu nejde, nedaří se. Pokud ale zůstanete stát a řeknete si, že to nemá smysl na něčem pracovat, pak to opravdu smysl nemá, nikdy se nepohnete z místa. To je jasný fakt, který takto běžně funguje, takže pokud máte touhy měnit svět, udělejte krok kupředu.

Hubnutí jako zázrak

Poměrně dost dospělých osob řeší otázku osobní váhy, nebo spíše postavy. Ať se jedná ve většině případů o to zhubnout, pak jsou i případy, kdy chtějí lidé přibrat. No každopádně zdravé lidské tělo, bez nadbytečného tuku, chce snad každý. Někdo zatne všechny svaly a postupně se k němu dopracuje a poté ho udržuje, ale většina to po pár marných pokusech vzdá, protože nemá dost odvahy, píle a také výdrže k tomu, aby něco takového zvládla. Pokud však díky osobnímu koučinku začnete pracovat na sobě, svých schopnostech, uvidíte, že vaše nadbytečná kila se najednou začnou neuvěřitelným způsobem ztrácet, aniž byste tušili jak.

Vzdělávání půjde najednou snáz

Snažíte se již léta naučit cizím jazykům, ale nějak vám to nejde? Pak nemusíte věšet hlavu, možná vám chybí jen potřebná motivace a píle, ke které vás naučí osobní koučink, takže časem se vypracujete a v mnohém překonáte sami sebe tím, že budete hovořit plynule cizím jazykem, který jste vždy chtěli umět. Není v tom nějaká zvláštní věda, ale pouze kouzlo rozpoznat a najít to důležité. Na tom pracovat a osobně se rozvíjet.

Osobní koučink jako cesta k úspěchu

Osobním úspěchům se může zadařit v případě, že budou smysluplné, tedy že budou mít cestu a také svůj cíl. Pokud se na cestu vydáte, vždy budete minimálně o krok napřed před těmi, co jen sedí a nehnou se z místa, vše kritizují, ale sami nic neudělají, nechcete přece patřit k takovým, co na sklonku života zůstanou sami, nešťastní a opuštění jen proto, že nedokázali vstát a postavit se čelem výzvám, jít si za svým a něco dokázat.  Osobní koučink je cestou, jak se na vytoužený cíl dostat v co nejkratším možném čase a být také v tomto směru úspěšný.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20467 (magazinplzen.cz#35)


Přidat komentář