Montáž stínící techniky Plzeň

Sluníčko má jistě každý rád. Jenže moc slunce může také škodit. Jsou-li Vaše okna, terasa nebo zimní zahrada obráceny východním, jižním anebo západním směrem, určitě budete především v létě potřebovat účinnou stínící techniku.

Když svítí slunce, cítíme se příjemně. Slunce nás dokáže nabít svou energií. Slunce je veskrze pozitivním symbolem, který nám přináší život, teplo a radost. Jenže pokud je slunce příliš silné, může začít vadit. Pro ochranu interiéru domu nebo teras či balkónů před sluncem nabízí trh celou řadu produktů efektivní stínící techniky. Stačí si jen vybrat.

Vodorovné žaluzie

Mezi nejtypičtější a u nás zřejmě nejpoužívanější ochranu interiéru před slunečním zářením patří jednoduché** plastové žaluzie**.

Plastové žaluzie

Plastové žaluzie se vyrábějí v mnoha barvách a odstínech a proto není žádným problémem sladit je s interiérem. S plastovými žaluziemi se manipuluje velice snadno a rychle. Jediným potočením lze do domu pustit plné světlo, anebo naopak výrazně zmírnit či zcela zastavit průnik slunečního záření dovnitř. Plastové žaluzie mají dlouhou výdrž a nejsou poruchové. Představují proto oblíbenou stálici mezi stínící technikou. Lze je použít také do zimních zahrad.

Dřevěné nebo bambusové žaluzie

Pokud máte raději přírodní materiály, můžete si velice podobné žaluzie opatřit v dřevěném nebo bambusovém provedení.

Exteriérové kovové žaluzie

K mání jsou také exteriérové žaluzie, jež se vyrábějí z kovu. Oproti interiérovým žaluziím je jejich výhodou to, že mohou bránit interiér nejen před nadměrným slunečním zářením, ale zároveň velice efektivně odrážet také teplo ze slunce. Tento typ žaluzií proto patří mezi účinné způsoby ochrany interiéru před letním přehříváním.

Na druhou stranu se venkovní kovové žaluzie z architektonického hlediska zcela nehodí ke každému typu domu nebo jinému objektu a proto bývají využívány především u moderních staveb a kancelářských budov, případně moderních rodinných domků.

Nejnovější variantu exteriérových kovových žaluzií přestavují takové, které nejsou umístěny před oknem, ale ve vodorovné poloze nad oknem a vytvářejí tak jakousi stříšku, která okno nechrání před deštěm, ale výhradně před sluncem a především velice efektivně před předhříváním interiéru. I tento typ žaluzií se hodí spíše k moderním budovám. Pokud však budete stavět rodinný domek moderního typu, můžete o tomto řešení vážně uvažovat.

Vertikální žaluzie – látkové žaluzie

Další typ interiérových žaluzií pak představují ty, jež známe především z kanceláří. Jde o jednoduché** látkové žaluzie**, které visí vertikálním způsobem. Vyrábějí se v různých odstínech, především světlejších barev a dle vybraného typu látky nabízejí různý stupeň propustnosti světla.

Rolety

Známou alternativu k vertikálním žaluziím představují interiérové látkové, případně i bambusové rolety.

Rolety se ale dají pořídit i ven před okno. V tom případě jsou kovové a mohou působit i jako bezpečnostní prvek. Fungují také jako izolace před horkem, ale v zimě i před chladem. Nevýhodou je, že ve stáhnutém stavu propouštějí do interiéru jen velmi málo světla.

Markýzy

Markýzy chrání před sluncem především terasy a balkony. Je ale nutné dávat pozor na vítr, který je může poškodit a proto nemohou být vytaženy nepřetržitě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20463 (magazinplzen.cz#11)


Přidat komentář