Voda, plyn, topení - Plzeň a okolí

Kvalita rozvodů vody, plynu i topení ovlivňuje funkčnost objektů a pak také peněženku jejich majitelů. Nekvalitní rozvody znamenají stálé investice a přinášejí řadu problémů. Zmodernizují-li se, přinesou úspory a komfortní bydlení.

Chcete-li pohodově bydlet a pracovat, pak toho nejsnáze dosáhnete v objektu, který je plně funkční. Co to znamená. Znamená to, že bez problémů fungují veškeré instalační rozvody. Kromě toho je dobré, aby tyto rozvody také šetřily energie a poskytovaly určitý komfort. Ve starších budovách však tomu tak není. Instalační rozvody jsou staré, a proto hlučné, neúsporné, poněvadž jim chybí izolace, a co se týče zdravotní nezávadnosti vody, tak i zde to není až tak v pořádku. To, že voda vypadá čistě, totiž ještě nic moc neznamená. Je-li vedena v železných trubkách, pak problém poznáte, když je déle odstavena. Pustíte-li pak vodu je rezavá a může i zapáchat. Zapáchá-li, je třeba mít se na pozoru. Rezavá voda znamená, že se do ní uvolňuje železo, což může časem způsobovat zdravotní problémy. Řešením je pozvání revizního technika, který zjistí stav a doporučí nápravu.

Voda, plyn, topení - Plzeň a okolí

Poptáváte-li odborníka přes vodu, plyn, topení a vyžadujete u něj spolehlivost a pečlivost, můžete se s důvěrou obrátit na instalatérskou firmu Otakar Vojáček. Firma Otakar Vojáček s Vámi probere všechny možné alternativy, a to s přihlédnutím k Vašim představám a možnostem. Samozřejmostí je prostor pro Vás a Vaše dotazy. Firma Otakar Vojáček vychází při všech pracích ze svých zkušeností a odborných znalostí. Mezi její hlavní činnosti patří:

- rekonstrukce bytových jadervoda plyn topení - rekonstrukce koupelen - veškeré zdravotní instalace - venkovní a vnitřní kanalizace - venkovní a vnitřní vodovod - domovní plynovody včetně plynových přípojek - revize plynovodů - dodávky a montáže strojních zařízení (čističky odpadních vod, lapače tuků a olejů, čerpadel apod.) - dodávky a montáž zařizovacích předmětů dle požadavku objednatele - rozvody vytápění, měď, plast, ocel, - podlahové vytápění, stěnové vytápění - zednické a obkladačské práce

V případě dotazů k nabízeným službám, využijte telefonní kontakt +420 602 406 842 nebo +420 377 455 114, popřípadě e-mailovou adresu OtakarVojacek@seznam.cz. Věříme, že se službami firmy Otakar Vojáček budete plně spokojeni.

Rozvody vody a kanalizace - Plzeň a okolí

Dříve se rozvody vody vedly v železných pozinkovaných trubkách. Jejich životnost je však dosti krátká. Proto se voda začala vést v trubkách měděných a dnes se nejčastěji vede v trubkách plastových. Plastové a také měděné trubky jsou zdravotně zcela nezávadné. Jejich životnost je velmi dlouhá. Dá se dokonce říci, že je počítána na desítky let. Výhodou plastového vedení je, že je možné ho dodatečně rozebrat anebo bez problémů rozšířit. Spoje se totiž nelepí, přesto jsou však velmi pevné. Navíc plast je možné kombinovat s kovem. Přechod z plastu na kov se osadí takzvanými zástřiky s kovovým závitem. To zaručí, že spoj je spolehlivý, těsný a nekape. Obdobné to je i u kanalizace. Trubky pro odpadní potrubí jsou dnes ze speciálního plastu, který je mnohem méně hlučný, což ocení zejména v panelových domech. Navíc i tyto trubky se spojují pomocí flexibilních kroužků, což znamená, že jsou později rozebíratelné.

Rozvody je třeba izolovat

Chcete-li mít instalační rozvody nejen zdravotně nezávadné, ale i úsporné a tiché, pak je třeba je všechny** izolovat**. Izolované potrubí se nerosí, voda v něm zachovává svou teplotu. V neizolovaném potrubí je třeba odpustit hodně vody než Vám buď teče voda studená, nebo teplá. Izolace toto odbourá a tak šetříte vodu a zároveň i peníze za její ohřev. Izolace znamená i ticho. Zcela se ztratí hluk slyšitelný při napouštění vody, při splachování, při sprchování.

Jaký přívod vody?

Vodu nejčastěji bereme z vodovodního řádu. Jenže voda se stále zdražuje a tak, ten, kdo má možnost brát vodu z vlastní studny má vyhráno. Než však necháte navést vodu ze studny do instalačních rozvodů, je nutné udělat její rozbor. Ne každá voda ze studny je vhodná k pití. Pokud se ukáže, že voda je pro pití nevhodná, je možné nechat ji navést pouze jako užitkovou. Tedy na splachování záchodu a do prádelny. Na pitnou vodu se pak využije vodovodní přípojka. Zde je nutné mít na paměti, že voda z přípojky se nesmí míchat se studniční. Ale to každý instalatér ví.

Plyn a domovní rozvody - Plzeň a okolí

Plyn se stal téměř samozřejmou součástí našich domovů a pracovišť. I zde je však řada změn. Pro rozvody zemního plynu platí nová pravidla, která je tak činí bezpečnějšími, a nutno říci, že jejich zásluhou vypadá i interiér lépe. Rozvody je totiž možné vést pod omítkou. Navíc pozinkované trubky nahradila měď a plast. Obojí je ve velmi tenkém provedení. Plastové rozvody plynu se vyrábí jako vícevrstvé potrubí, které vykazuje velmi vysokou životnost a také odolnost. Spojení s kovovými částmi je i zde zcela bezproblémové. Výhodou plastů je i jejich nižší cena než jaká je u měděných rozvodů. Navíc plastové rozvody jsou velmi rychle rozvedené. Odpadá pájení a svařování, které je u mědi nutné. Výjimku tvoří měděné rozvody připravené jako skládačka. Ani tyto se nepájí ani nesvařují. Jsou však nejdražší ze všech nabízených materiálů. Všechny nové rozvody, úpravy rozvodů a rekonstrukce musejí mít novou revizní kontrolu a s revizní zprávou. Revizní kontrolu musí mít i plynové spotřebiče a jejich připojení. Zákon udává, jak často mají být revize prováděny. Nejvhodnější je, pokud se o plynové rozvody a zařízení stará stále stejná specializovaná firma.

Topení účelně a levně - Plzeň a okolí

Vytápění objektů patří k nejnákladnějším položkám při ročním zúčtování energií. Proto se vyplatí hledat možnosti, které dosáhnou maximální efektivity, komfortu a zároveň i nízkých ročních nákladů. Typů vytápění je celá řada. U nových objektů se toto řeší již v projektu. U starších je to poněkud složitější. Chcete-li totiž u staršího objektu opravdu ušetřit, pak je nutné hledat nejúčinnější řešení nejen pro daný objekt, ale i lokalitu, kde dům stojí. Pak je nutné provést rekonstrukci vytápění. Ta bývá nákladná a zabere minimálně dva týdny podle velikosti domu a vybraného způsobu vytápění.

Klasické vytápění domu

Sem samozřejmě patří vytápění plynem. Je to způsob efektivní, prakticky bez práce, tedy komfortní, ale drahý. Cena plynu je vysoká. Možností jsou nízkoenergetické a kondenzační plynové kotle, které náklady na vytápění plynem značně sníží. Vytápění elektrickým kotlem je dnes méně časté. Spíše se volí elektrické radiátory, podlahové topení, nebo sálavé stěnové a stropní vytápění. Zde je většinou vyšší pořizovací cena, ale později jsou náklady přijatelné. Toto vytápění vytváří i příjemný tepelný komfort. Dosud se využívá i vytápění tuhými palivy. Dokonce se řada domácností k tomuto způsobu vrátila. Jen se dnes využívá moderního způsobu. Vhodné jsou úsporné kotle na dřevoplyn, pelety, nebo krby, které dokáží vytopit celý dům.

Alternativní vytápění domu

Čím dál častěji jsou využívaná tepelná čerpadla. Správně zvolené tepelné čerpadlo může komfortně vytápět dům po léta. Další možností jsou solární panely, které doplňují klasické vytápění. Zde je nutné počítat s vyššími investicemi, které však mají rychlou návratnost. Většinou již do 8 let.

Nejlevnější způsob vytápění?

Ten, kdo hledá nejlevnější způsob vytápění, bude možná překvapen, že ne všude je stejný. Vždy záleží nejen na způsobu vytápění, ale i na objektu a na místě, kde je postaven. Pokud však otázku hodně zevšeobecníme, pak se ukazuje jako komfortní a velmi levné vytápění pomocí podlahového topení, rekuperace a tepelného čerpadla. Nejčastěji však kombinací více zdrojů, které spolu spolupracují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20461 (magazinplzen.cz#28)


Diskuze a zkušenosti

Luděk K. | 09.06.2014 12:10
Re: Voda, plyn, topení - Plze? a okolí Skvěle odvedená práce, doporučuji.


Přidat komentář