Truhlářské práce Plzeň

Dřevo je velmi oblíbeným materiálem – je příjemné na pohled i na dotek. Pokud také patříte k těm, jimž dřevo učarovalo, oslovte kvalitního truhláře, jenž Vám vyrobí dřevěný nábytek nebo jiné dřevěné prvky na míru.

Masivní dřevo je materiál s velice dlouhou tradicí. Používalo se odjakživa – vždyť dřevo patří mezi trvale obnovitelné zdroje. Za jeho oblibou stojí nejspíše onen příjemný pocit, který v nás dokáže dřevo vzbuzovat – dřevo působí jemně, přirozeně, má krásnou barvu i vůni, vyvolává dojem tepla a domova.

Originální nábytek od truhláře

Pokud chcete mít doma dřevěný nábytek, můžete vsadit na kusy z velkoprodejen. Těch se ale vyrábí velké množství, všechny jsou stejné, a chybí jim jak čas, pečlivost a smysl pro detail, které svým výrobkům věnuje** truhlář**, tak originalita, kterou hromadně vyráběné kusy značně postrádají.

Služby truhláře využijete především tehdy, pokud potřebujete** dřevěný nábytek na míru**, anebo toužíte po originalitě – chcete mít doma to, co nikdo jiný. Truhlář může vyrobit nábytek dle svého návrhu, ale stejně tak mu můžete sdělit své vlastní představy a požadavky nebo rovnou načrtnout konkrétní podobu Vašeho budoucího nábytku.

Co všechno dokáže vyrobit zkušený truhlář?

Od truhláře si můžete nechat vyrobit klasický dřevěný nábytek jakou jsou skříně, stoly a židle, postele, police, regály apod. ale také dveře, dřevěné obložení stěn či stropu, vnitřní i venkovní zábradlí anebo celé schodiště aj. Venku Vám pak může truhlář udělat pergolu, altán, besídku či různé opory pro rostliny anebo zahradní dřevěný nábytek.

Pro výrobu dřevěných konstrukcí, které budou v exteriéru, se více hodí tvrdé dřevo, jež lépe odolává vlivům počasí.

Nábytek na míru – masiv nebo dýha?

Při výběru druhu dřeva pro interiér před Vámi vyvstane základní otázka – zvolit masivní dřevo anebo dýhu?

Masiv je zcela přírodní a trvanlivý

Mezi základní výhody masivního dřeva patří velice dlouhá životnost s možností opakovaných oprav v případě povrchového poškození dřeva. Masivní dřevo je naprosto přírodní materiál, který je možné pro interiér i exteriér využít bez jakékoliv úpravy pomocí přidaných látek. Přesto se dřevo většinou upravuje mořením a různými nátěry a to jak pro atraktivnější vzhled, tak především v exteriéru pro zvýšenou odolnost vůči dřevokazným rostlinným i živočišným škůdcům a dále pro zvýšení odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

Dýha nabízí zajímavé designové možnosti

Dýha je tenká vrstva masivního dřeva, pod níž se skrývá dřevní hmota vyrobená ze dřevěných zbytků. Na první pohled vypadá moderní a kvalitní dýhovaný nábytek prakticky stejně jako masiv, avšak trvanlivosti masivu dýha nikdy nedosáhne. Nevýhodou je také nemožnost opravy dýhy v případě povrchového poškození.

Dýhovaný nábytek je oblíbený pro nižší cenu – cenový rozdíl mezi masivem a dýhou ale není nikterak propastný. Dýha oproti masivu lépe odolává vlhkosti, takže se používá především v kuchyni. Dýhu mají v oblibě také designéři, neboť s její pomocí lze vyrobit extravagantní a různě ohýbaný solitérní nábytek mnohem snáze, nežli z masivu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20459 (magazinplzen.cz#17)


Přidat komentář