Klasické, sportovní a detoxikační masáže Plzeň

Jste ve stresu, nestíháte, bolí Vás často hlava, za krkem, ramena nebo záda anebo Vás trápí chronická únava? Aktivně se věnujete sportu a chcete podpořit regeneraci svalů, šlach a kloubů? Vyzkoušejte klasické, sportovní nebo detoxikační masáže.

Existuje mnoho typů masáží. Každá masáž je svým způsobem ozdravná a regenerační, avšak jednotlivé typy masáží jsou koncipovány tak, aby zapůsobily na konkrétní oblast problémů.

Relaxační klasická masáž

Jako klasickou masáž lze označit více typů masáží a proto budeme pro tuto masáž používat označení relaxační. Z toho již vyplývá, na jakou oblast je masáž zaměřena. U relaxační masáže jde především o uvolnění těla i mysli, o příjemně strávený čas a dodání životní energie. Relaxační masáž je velmi jemná, pomalá, doteky jsou dlouhé a nenásilné. Při relaxační masáži je možné kromě klasických masážních olejů použít oleje s obsahem zcela přírodních rostlinných silic, ideálně takových, které uvolňují, uklidňují a zároveň osvěžují (nebo v zimě naopak takové, které zahřívají).

Relaxační masáž představuje osvěžující smyslovou terapii využívající aroma a léčivé účinky aromatických esencí z rostlinných silic, kterými jsou obohacené čisté, přírodní rostlinné oleje. Relaxační masáž tak zcela přírodní cestou (netoxicky a nenávykově) léčí a regeneruje tělo i mysl.

Sportovní masáž

Sportovní masáž je vhodná především pro ty z Vás, kteří se aktivně věnujete nějakému sportu, ať už na rekreační nebo profesionální úrovni. Po sportovním výkonu se může stát, že některé svaly nebo šlachy jsou bolavé od natažení, anebo bolí vlivem přítomnosti kyseliny mléčné, která se ve svalech tvoří při jejich nadměrném namáhání. Masáž odstraňuje také ztuhlost svalů, třeba na ramenou či na šíji aj. Ale i v případě, kdy Vás nic nebolí, může být sportovní masáž ideálním prostředkem jako součást podpory regenerace a přípravy zároveň. Sportovní masáž je vhodná pro všechny sportovce, kteří chtějí opakovaně podávat maximální výkony a zároveň účinně podporovat regeneraci a předcházet tak zranění nebo trvalému poškození.

Sportovní masáže jsou upravenou formou relaxační masáže. Zásadním rozdílem je, že doteky jsou intenzivnější, tvrdší, s použitím síly. Neznamená to ale, že je sportovní masáž bolestivá – tak tomu může být snad jen tehdy, kdy je ve svalech opravdu hodně kyseliny mléčné. Ale i v tomto případě je masáž velmi přínosná, protože výrazně podpoří odplavení kyseliny a tím pádem sníží bolestivost svalů a zkrátí dobu potřebnou pro regeneraci.

Sportovní masáž má i přes svůj intenzivnější charakter příjemné účinky na tělo i mysl, stejně jako každá jiná masáž, a zároveň účinně podporuje regeneraci šlach, svalů i kloubů. Díky sportovní masáži se svaly a šlachy náležitě protáhnou, prohřejí a prokrví, což výrazně podpoří jejich regeneraci bez toho, aniž by sportovec musel vynaložit nějakou energii. Sportovní masáž se obvykle zaměřuje na ty svaly a svalové skupiny, které jsou nejvíce zapojované při konkrétním sportovním výkonu a proto nejvíce potřebují aktivní podporu regenerace.

Sportovní masáž je vhodným prostředkem před i po sportovním výkonu. Sportovní masáž před výkonem výrazně sníží riziko poranění a po výkonu podpoří regeneraci svalů.

Detoxikační masáž

V našem těle se neustále vytvářejí toxické látky jakožto produkty látkové přeměny. Jde o zcela přirozený a nevyhnutelný proces, byť množství vytvářených toxinů a zároveň jejich vylučování z těla můžeme zásadně ovlivnit typem přijímané stravy a životosprávou.

Vylučování toxinů můžeme pomoci také detoxikační masáží – speciální tlaková masáž dokáže vyplavit toxiny na povrch kůže, kde jsou zřetelně rozpoznatelné. Pak se jednoduše odstraní.

Detoxikační masáž účinně působí proti nemocem jako prevence i jako léčba. Lze ji aplikovat i jako prostředek při očistné kůře, při hubnutí nebo proti únavě, stresu a civilizačním chorobám.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20458 (magazinplzen.cz#21)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat