Účetnictví a daňová evidence Plzeň

Daňová evidence je klasické jednoduché účetnictví, které pro Vás obvykle zpracuje externí firma. Je lepší tuto činnost přenechat odborníkům, než se v období daňového přiznání trápit s množstvím dokumentů a nejasných pojmů.

Účetnictví a daňová evidence Plzeň

Jste-li z Plzně či okolí, pak Vám můžeme dát tip na účetní firmu ÚČETNICTVÍ ROMANA OFFICE PLZEŇ, která se může pochlubit více než 25 letou praxí v ekonomicko-administrativních odděleních společností s ručením omezením a aktivní vedení účetnictví.

Preferuje individuální přístup a kvalitně odvedenou práci. Každý klient je pro tuhle účetní firmu významný a jedinečný.

Nabídka služeb, které Vám tato firma dokáže poskytnout:

 • vedení účetnictví
 • vedení daňové evidence
 • zhotovení měsíční a roční závěrky
 • vedení personální a mzdové agendy
 • zpracování přiznání k dani z příjmů, DPH a dani silniční
 • ekonomické poradenství a daňová optimalizace
 • přehledy na sociální a zdravotní pojištění
 • zastupování na úřadech - Finančních, Správy sociálního zabezpečení, Zdravotní pojišťovny
 • vyhotovení vnitropodnikových směrnic
 • fakturace, administrativní a asistentské práce
 • individuální konzultace

Bude záležet čistě na Vás, zda využijete jen jedné z dílčích služeb, nebo doslova zahodíte veškeré starosti spojené s účetnictvím, daněmi, mzdami za hlavu, a volný čas věnujete samotnému podnikání, ve kterém jste zase Vy profesionály.

Budete-li si chtít domluvit konzultační schůzku za účelem dohodnutí si podmínek, způsobu předávání podkladů, pak tak můžete učinit telefonicky, nebo emailem.

ÚČETNICTVÍ ROMANA OFFICE PLZEŇ - Jednatelka spol. - Bc. Romana Kopecká

Adresa: Teslova 3, budova A, 301 00 Plzeň

Provozní doba kanceláře: úterý - pátek 9,00 - 15,00 hodin* jinak po telefonické domluvě

Telefonní kontakt: +420 602 453 923

Emailové spojení: kopecka@romanaoffice.cz

Více informací o účetnictví a daňová evidence Plzeň naleznete zde:http://www.romanaoffice.cz

**Romana Kopecká - účetnictví a daně Plzeň

Když se řekne „účetnictví“, mnoha podnikatelům a respektive soukromým živnostníkům se ježí chlupy na rukou. Je to pro ně synonymem spoustu zmařeného času, a také řady pojmů, kterým stejně mnoho nerozumí a také to nějak symbolizuje pravidelné platby a odvádění daní, což tedy není pro nikoho nikdy příjemné, obzvlášť pro drobného podnikatele, kterému se zrovna v daném období nedaří.

Co je to daňová evidence?

Rozdíl mezi klasickým účetnictvím a daňovou evidencí je v tom, že druhé jmenované, tedy daňová evidence je dříve používaný termín – jednoduché účetnictví. Užívají ji podnikatelé, jež chtějí uplatnit v daňovém přiznání k dani z příjmu výdaje podle skutečnosti, tedy podle dokladů a ne paušálem. Je to forma běžně užívaná u malých středních podnikatelů.

Jak na účetnictví a daňovou evidenci?

Můžete si samozřejmě veškeré účetnictví, respektive daňovou evidenci vést sami v patrnosti, zvláště v tom případě, pokud potřebným úkonům a pojmům z širokosáhlého obru účetnictví ovládáte. Jenže ne každý je v tomto zběhlý a raději než trávit touto prací hodiny, dny a někdy i týdny, přenechejte tuto činnost jiným, lidem znalým v oboru. Ti Vám obstarají vše potřebné, poradí, co podle zákona smíte a nesmíte, nebo také můžete a také Vám povedou všechny potřebné dokumenty i deníky v patrnosti.

Vyplatí se vlastní účetní?

Jestliže jste velká firma, s nějakou tou desítkou zaměstnanců, rozhodně se Vám vyplatí vlastní účetní, kterou zaměstnáte na hlavní pracovní poměr. U těch opravdu velkých firem je to pak hned celé účetnické oddělení. Jenže většina firem u nás jsou malé a střední podniky, tedy soukromí podnikatelé, jež mají možná pár zaměstnanců, nebo zaměstnávají obvykle na potřebné práce brigádníky.

Externí účetní

Takovým firmám se vlastní účetní nevyplatí, poněvadž práce toliko není a zbytečně by tak firmu stála ohromné sumy ve srovnání s prací, která by pro ni byla. Jenže to není jediná možnost. Většina takových malých podnikatelů využívá služeb externích účetních. Jsou i přímo firmy, které sužují několik účetních a pracují pro mnoho firem.

Daňová evidence

Veškeré dokumenty budete mít v pořádku, nic nebude chybět, a pakliže nastane problém, Vaše externí účetní Vás na nedostatek jistých potřeb včas upozorní a také zajistí zcela vše, co bude nutné. Další velkou výhodu externí účetní je to, že všechny dokumenty obvykle shromažďují u sebe a tak Vás neomezuje nutnost zařídit u sebe doma povinnou knihovnu se šanony. Je-li to pro Vás rozhodující a nemáte doma možnost uložení kvanta svých dokumentů, jistě tuto službu s radostí uvítáte. Je to pohodlnější i v případě kontrol.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20455 (magazinplzen.cz#13)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat