Kurzy golfu Plzeň

I když golf vypadá na první pohled jako snadná hra, není to tak úplně pravda. Golf má svá pravidla a své triky a tipy jak se nejlépe trefit do jamky. Trenér golfu Vám vysvětlí vše od správného postoje až po vhodný druh hole pro Vás.

Kdo nás naučí hrát golf?

Už jste někdy hráli golf? Zjistili jste ale, že golf není až tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá? Nechcete se však kvůli prvnímu neúspěchu golfu hned vzdávat? Děláte dobře.** Golf** je totiž jedna z nejkrásnějších a nejvznešenějších her vůbec. Přijdeme-li jí postupně na kloub, stane se golf naším oblíbeným sportem. Učení se hře golfu ale vyžaduje trpělivost, soustředění a pozornost. Trenér golfu Vás na** golfovém kurzu** seznámí se správným postojem. Naučí Vás, jak a v jaké situaci správně švihnout, jaké golfové hole použít na jaký odpal apod. Na** kurzech golfu** se seznámíte také s golfovou etikou, která je při golfu nezbytná. Vstupte do tajů golfu a objevte tak koníček, který si možná oblíbí celá Vaše rodina. Golf můžete začít hrát také závodně.

Jak se chovat na golfovém hřišti?

Na golfovém hřišti existuje i tzv. golfová etika a golfový dress code. Golfová etika zahrnuje slušné a ohleduplné chování vůči ostatním hráčům. Na golfovém hřišti se nekřičí, pokud možno ani nemluví příliš nahlas. Na ostatní hráče nehovoříme, pokud se zrovna chystají k odpalu. Na hru je třeba se soustředit. Stejně tak nikomu nevstupujeme do rány, pokud se chystá pálit a také my sami nesmíme ostatní hráče nijak ohrozit. Neničíme povrch golfového hřiště. Samozřejmě se může stát, že golfovou holí nebo nohou vykopneme drn. Vždy jej však ale zašlápneme a uvedeme povrch do původního stavu. Co se týče golfového oblečení, platí zde taky jistá pravidla. Na golf nechodíme jako na diskotéku nebo na pláž. Ženy by neměly mít trička s extrémně hlubokými výstřihy nebo s délkou nad pupík. Také jsou nevhodné minisukýnky a mini šortky. Džíny, kapsáče a různé vytahané kalhoty nechte doma. Nejlépe je vzít si dlouhé lehké kalhoty, tričko s límečkem, stojáčkem nebo bez něj. Pokud počítáte s přeháňkami, neměla by chybět pláštěnka nebo nepromokavá bunda. Při slunečném počasí je nutná pokrývka hlavy. Golf, to není hra na hodinu. Na golfu strávíte i půlku dne, zejména, pokud je hřiště rozsáhlé. Proto je dobré nenechat nic náhodě.

Co všechno budeme potřebovat na golf?

Na golfu se rozhodně neobejdeme se sadou golfových holí a míčků. Každá** golfová hůl** mí jiné vlastnosti a každá se hodí pro jiný odpal, proto je třeba jich mít více. Maximální povolený počet holí na jednoho hráče je čtrnáct. Golfové hole rozdělujeme na dřeva, železa, puttery a hybridy. Železa používáme na rány kratší, dřeva naopak na rány delší. Zastaví-li se míček blízko jamky, doklepneme jej putterem. Hůl se skládá z hlavy, šaftu a gripu (držadla). Míčky na golf jsou typické svými důlky po obvodu, které zajišťují jejich přesnější let. Míčky se vyrábějí v různých tvrdostech, měkčí míčky jsou dražší. Golfové míčky lze zakoupit i jako tréninkové. Na golfové hřiště budete potřebovat také vak, do kterého si uschováte všechny potřeby včetně holí, nápojů, oblečení... Vakům na golf se říká bagy. Bagy jsou zpravidla z nepromokavé tkaniny a mají několik přihrádek na věci. Některé disponují dokonce chladicí kapsičkou na láhev s nápojem. Bagy mohou být buď uzpůsobeny k nošení na zádech a s kolečky ve spodní části pro pojížďky, nebo jsou nabízeny bagy, které se pokládají na golfový vozík.

Rukavice na golf Plzeň

Na golfu se neobejdete bez rukavice na jedné nebo na obou rukách. Rukavice zajišťuje, aby Vám golfová hůl neklouzala při hře v ruce, zejména je-li vlhká od potu. Rovněž zabraňuje mozolům, které se mohou z hole vytvořit po delším hraní. Rukavice se prodávají jak v pánské, tak dámské a dětské velikosti – v páru nebo jednotlivě. Co se barev týče, nejčastěji se setkáte s černými a bílými rukavicemi.

Obuv na golf Plzeň

Obuv na golf musí být především pohodlná a pevná. V golfové obuvi budete trávit většinu dne, proto vás nesmí nikde tlačit, odírat apod. Obuv na golf by měla být nepromokavá. I když se na golfovým hřištěm přežene jen malá přeháňka, tráva po ní zůstane mokrá a vy po ní budete chodit. Boty nesmí provlhnout. Boty na golf seženete buď ve sportovním obchodě s širokým sportovním sortimentem, nebo vyloženě v golf obchodě. V golf obchodě mají většinou cvičný mini koutek se sítí, kde si můžete boty nazout a zkusit s nimi odpalovat. Cviční koutek slouží také ke zkoušce golfovým holí, pokud se nemůžete rozhodnout jakou vybrat.

Golf, hra králů!

Setkali jste se už u golfu s označením hra králů? Ačkoliv už dávno neplatí, že** golf** je výsadou pouze smetánky, stále tak bývá někdy nazýván. Golf hráli v době jeho největšího rozmachu pouze šlechtici, bohatí měšťané a elita národa. Společně s jeho oblíbeností se však začal rozšiřovat i za hranice okázalých slavností apod. Dnes si může zahrát golf kdokoliv, kdo má chuť. Nezasvěceným milovníkům golfu doporučujeme navštěvovat kurzy golfu, kde budou seznámení se vším, co ke golfu patří. V zimních měsících, kdy jsou golfová hřiště zavřená, lze golf hrát na simulátorech, kde hráči platí od hodiny strávené hraním. Simulátor Vám ale nikdy nemůže plně nahradit golfové hřiště.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20451 (magazinplzen.cz#5)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat