Liposukce, kavitace – Plzeň

Nejste spokojena se svou postavou? Máte problémy s usazováním nadměrného množství podkožního tuku v problematických partiích? Pokud se tuku chcete zbavit co nejrychleji, řešením může být liposukce nebo kavitace.

Jak se zbavit nadbytku tělesného tuku? To je otázka, kterou řeší téměř každá žena a rovněž mnoho mužů. Tím nejlepším a nejzdravějším způsobem bez zbytečných rizik bude vždy vhodná úprava životosprávy a cvičení. Nejenže zhubnete, ale zároveň uděláte hodně pro své zdraví, budete mít více energie, vyhnete se civilizačním chorobám a s velkou pravděpodobností se dožijete nadprůměrného věku.

Avšak aby bylo hubnutí opravdu účinné, je důležité hubnout zdravým způsobem – nikoliv hladověním nebo jednostrannými dietami, ale vyváženou stravou v množství odpovídajícím Vašemu metabolismu a samozřejmě také pravidelným aerobním pohybem o vhodné délce a intenzitě…

Jenže pokud jste netrpěliví, nechce se Vám do zásadních změn ve své životosprávě a změnu postavy požadujete rychle a bez námahy, možným řešením je** liposukce nebo kavitace**.

Liposukce – odsátí tuku z problematických partií

Existuje několik typů liposukce – všechny ale mají jeden společný princip a tím je odsátí rozrušené tukové tkáně pomocí speciální kanyly, což je jednoduchá gumová hadička s dlouhým a úzkým kovovým zakončením. Kanyla se naříznutou kůží zavede do podkoží, kde pomocí podtlaku odsává nadbytečnou tukovou tkáň. Jenže aby bylo možné tuk efektivně odsát, je třeba jej nejdříve nějak narušit.

Nejčastěji se využívají tyto typy narušení tukové tkáně a následné liposukce:

Suchá technika liposukce

Při suché technice liposukce se podkožní tuk odsával bez jeho předchozího narušení. Následkem byla větší bolestivost, nadměrné krvácení, ucpávání kanyly, výraznější riziko poškození tkání a někdy také nerovnosti (hrbolky) způsobené nerovnoměrným odsátím tuku.

Suchá technika se dnes již nepoužívá, neboť je považována za zastaralou, neefektivní a se zbytečně vysokými riziky komplikací. Proto se dnes již nemusíte obávat toho, že byste na ni narazili.

Vlhká technika liposukce

Při vlhké technice narušování podkožního tuku je užíván roztok vstřikovaný do podkoží. Účelem je vyplnění a roztažení podkožního prostoru a narušení tukových lalůčků.

Vibrační technika liposukce

Při této technice se využívá vibrující liposukční kanyly. Odsávačka tuku – kanyla – kmitá velice rychlými mikropohyby vpřed a vzad, čímž umožňuje narušení tuku a jeho následné odsávání s menším úsilím.

Ultrazvuková technika liposukce

Ultrazvukem se naruší tuková tkáň, což umožní její následné odsání kanylou zavedenou do podkoží.

Kavitace

Alternativu klasických metod liposukce, tedy odsávání podkožního tuku, představuje kavitace. Při kavitaci se také využívá působení ultrazvuku, podobně jako při ultrazvukové technice liposukce. Zásadní rozdíl je ovšem v tom, že nedochází k následnému naříznutí kůže a odsávání tuku. Namísto toho se ultrazvukem narušený tuk ponechá na svém místě, kde se o něj postarají přirozené pochody lidského těla. Pomocí metabolismu se narušený tuk postupně spálí a tělo jej přirozeně vyloučí.

Výhodou je, že Vám nezůstane jizva po kanyle a zároveň nehrozí žádné komplikace způsobené mechanickým působením kanyly v podkoží. Kavitace proto představuje účinnou a zároveň bezpečnou a bezbolestnou alternativu klasické liposukce.

Kavitace sice není tak účinná, jako jednorázové odsání tuku při liposukci, ale je možné ji opakovat a tím dosáhnout obdobných výsledků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20448 (magazinplzen.cz#22)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat