Autoservis, pneuservis - Plzeň a okolí

Pokud máte auto, musíte několikrát do roka navštívit autoservis. A to i v případě, že všechno jede tak, jak má. A když nastane problém, je nezbytné strávit s vozem v servisu více času, než bylo plánováno.

Ještě před pár lety, zhruba deseti, bylo běžné, že většina domácností vlastní jeden společný a rodinný vůz. Dnes, o několik let později je zas běžným jevem to, že většina dospělých v produktivním věku vlastní svůj osobní vůz. A jsou lidé, jenž těch vozů mají několik. Je to běžný jev. Navíc mnoho lidí má také k dispozici osobní automobil služební, který může plně využívat i k účelům soukromým.

Autoservis, pneuservis - Plzeň a okolí

Hledáte kvalitní autoservis? Bydlíte v oblasti** Plzně a okolí? Pak pro vás máme tip na jeden odborný autoservis. Je jím autoservis** pana Petra Bittengla, který v oblasti opravy automobilů a pneuservisu nabízí komplexní servisní služby. Tento autoservis se zaměřuje zejména na opravy osobních automobilů.

Pan Petr Bittengl nabízí kompletní servis vozidel na vysoké úrovni, za příjemně nízké smluvní ceny a se zárukou.

Kontakt:** Letkovská 42/17, Plzeň - Božkov, 32600**

Telefonní čísla:** +420 603 274 097, e-mail: autobittengl@seznam.czAutoservis, pneuservis - Plzeň a okolí**

Vývoj osobních vozů

To všechno znamená nejen problém s parkováním nejen ve velkých městech, ale i těch menších a také už i na vesnicích. Někam se ta auta vměstnat musí a jejich množství se navyšuje nehorázným směrem. Proto se také dnes výrobci i designéři osobních automobilů soustředí na několik základních prvků – aby auto bylo pokud možno co nejmenší, a aby mělo co nejnižší spotřebu. Což se dá logicky dosáhnout právě tím, že bude auto zbaveno zbytečností a jednou z těch „zbytečností“ je i prostor. Když si třeba stoupnete na most nad frekventovanou silnicí, jistě si všimnete, že v autech je obvykle jen řidič, nebo jeden spolujezdec, ale plných vozů zas tolik není. A pro pohyb po městě postačí malé auto, s kterým se dá pohodlněji zaparkovat a není na provoz tak drahé.

Služby autoservisu – jsou dokonalé?

Každopádně vozů je stále více a více a to znamená zvýšenou poptávku po službách dobrých autoservisů. Je jasné, že najít dobrého a opravdu zručného automechanika, jež si účtuje odpovídající cenu a vždy pro Vás udělá i něco navíc, je hotový zázrak. Každý chce mít všechno opravené hned a za co nejnižší cenu, což provozovatele i samotné pracovníky nutí k tomu, aby práci nedělali tak, jak by dle svého nejlepšího uvážení provedli, ale jen a pouze udělají důležité pokyny a tím to skončí. Zákazník je spokojen, že neutratil mnoho, a auto má k dispozici brzy. Hodně také často automechanici poněkud nedokonale odvádějí práci, protože je tlačí čas. Množství vozů a požadavků se stupňují, obzvlášť v sezónním období a tak je nutné s vadou po nějaké době zase přijet.Autoservis, pneuservis - Plzeň a okolí

Rozšíření služeb

Práci mají dobří automechanici, ale i ti, co služeb nabízí v podstatě více, než je běžné. Klasické menší opravy a výměny, jak žárovek, pojistek, ale i autoskel, výměna a přezutí pneumatik. To jsou všechno běžné služby, které se nabízí a se kterými se také tak nějak automaticky počítá. Kdo však udělá další vstřícný krok a nabídne toho ještě o něco více, bude mít logicky více zákazníků. Což samozřejmě pro ně znamená delší čekací dobu na opravu, nebo poskytnutí žádávané služby, ale zase nemusí jezdit po mnoha servisech a vše potřebné si zařídí v jednom místě.

Jak se pozná dobrý autoservis?

Záleží na tom, co je pro Vás dobrá služba, ale obecně budeme brát v potaz, že nejdůležitější je dokonalé práce v souladu s odpovídající cenou a pokud možno i takový ten lidský přístup. Vzhledem k tomu, že jste zákazník, platící zákazník, mělo by být samozřejmostí, že se k Vám tak také budou chovat. Ne vždy to, ale bývá pravidlem. Profesionální přístup je nutno si zachovat a nenechat na sobě nechuť k práci znát. To by mělo platit u všech pracovníků.

Profesionální přístup

Hodně napoví, když se Vám ihned budou věnovat s tím, že Vám po krátké úvaze a prohlídce vozu sdělí, jak dlouho bude oprava trvat a co všechno bude potřeba udělat. Také Vám obvykle řeknou dvě možné varianty. Vždy tu levnější, která však nemusí vše vyřešit a být pouze dočasná, anebo pak tu, která sice bude o dost finančně náročnější, ale zase s jistotou, že nebudete muset znova a znova opravovat. Jsou případy, kdy je na výběr samozřejmě jen jedna.

Náhradní díly

Z praxe je běžné známo, že pokaždé originální díly nejsou potřeba. Ty neoriginální mohou udělat stejnou práci a to kolikrát i mnohem lépe a co je vůbec důležité, také levněji. To Vám také dobrý automechanik řekne a dá Vám na výběr. Také poradí, že naopak některé vyrobené autodíly nejsou vhodné a že Vám udělají více škody, než užitku. Dobrý automechanik musí být něco jako Váš dobrý kamarád s profesionálním přístupem a vy byste měli mít důvod mu věřit. Přece jen má v rukou správu Vašeho dopravního prostředku, tudíž jeho práce zodpovídá za život Váš i Vašich blízkých.Autoservis, pneuservis - Plzeň a okolí

Diagnostika

Dnes je moderní, praktické a nutné provádět diagnostiku řídicí jednotky. Současné automobily, jejichž hlavní funkce je právě v řídicí jednotce a zodpovědná za řadu úkonů, sdělí, kde je možný problém. Pokud jde tedy o elektroniku vozu, což je velká část auta. Díky tomu je opravářům aut známo, kde nastala chyba a tak provést konkrétní opravy. Pravidelně by se diagnostika měla provádět spolu se zimním, nebo jarním servisem.

STK a měření emisí

Jestliže vlastníte vůz jako jeho oficiální provozovatel, je nutné, abyste pravidelně prováděly zákonem dané prohlídky o technické způsobilosti vozu. Vždy je dáno, do kdy je daná revize platná a do té doby logicky je nutné provést novou, další kontrolu. Pakliže se vydáte sami, je dost možné, že budete dlouho čekat a také že budete muset z nějakého důvodu prohlídku i měření emisí opakovat. Je tedy lepší, nechat to na servisu, který má s touto činností zkušenosti a provede ji za Vás. Navíc většinou sám vůz prohlídne a ví, na co se při technické prohlídce pracovníci zaměřují, proto případnou závadu odstraní dříve, a auto Vám předá v pořádku a kompletně zařízenou povinnou technickou kontrolou.

LPG – jezdit úsporně

Moderním trendem v poslední době je jezdit úsporně. Vliv má na to stále stoupající ceny pohonných hmot a lidé, kteří denně využívají svůj vůz, anebo obvykle k ujíždění dlouhých tras, hledají alternativy, jak za pohon ušetřit. Pokud máte auto na benzin, pak lze zvážit možnost montáže LPG. Běžný autoservis ji provede během jednoho, až dvou dnů, pokud není nějaká zvláštní závada a poté již jezdíte, jak se říká – za polovinu. Plyn je totiž o více než polovinu levnější, takže i když ujedete stejně dlouhou trasu, platíte o polovinu méně. S tankováním by neměl být problém, protože plyn dnes natankujete v každém větším městě. Otázkou je spíše, zda se Vám montáž vyplatí. Nutné je po montáži také provádět běžné servisy zařízení a pamatovat, že jde o úsporné palivo, tudíž je určené k úsporné jízdě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20445 (magazinplzen.cz#25)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat